Country Koltuk Takımları Nasıl Tasarlanır?

Son yıllarda pek çok ev sahibinin sıklıkla tercih ettiği mobilya türlerinden olan country koltuk takımları kış aylarının gelmesiyle birlikte farklı tasarım önerilerini beraberinde getirir. Evinde farklı tasarımlar denemek isteyen ev sahiplerinin üzerinde hassasiyetle durduğu salon dizaynları konusunda country koltuk takımları ile yapılabilecek gerçekten de özgün kış konseptleri bulunur. Country koltuk takımlarını kış aylarına uygun olarak kullanabilmek için ev sahiplerinin öncelikle koltukları kullanacakları alanın geneli ile ilgili detaylıca düşünmeleri gerekir.

Kış Aylarına Uygun Country Koltuk Takımı Seçiminde Dikkat Edilecekler

Kış mevsiminde country koltuk takımı seçmek ve bunu evinde hoş bir tasarım ile yerleştirmek isteyen ev sahiplerinin ilk olarak alacakları koltuk takımının büyüklüğüne karar vermeleri gerekir. Country koltuk takımları genelde iki minder büyüklüğünde kanepelerden ve tekli koltuklardan oluşurlar. Bu nedenle salonda fazla yer kaplamayacakları öngörülerek tamamlayıcı dekorasyon ürünlerine yer verilmesi düşünülebilir. Kış mevsimine uygun olarak koltuk rengi seçiminde beyaz ya da açık krem renginin üstüne gümüş çizgili tasarımlar oldukça başarılı bir country havasını evlere yansıtabilir.

Country Koltuk Takımlarını Tamamlayıcı Yer Tasarımları

Kış konsepti ile country koltuk takımlarını evlere dizayn ederken zemin konusuna özellikle dikkat edilmesi gerekir. Çünkü country koltuk takımı modellerinin tam anlamıyla ön plana çıkabilmeleri için doğru seçilmiş halılar ile kombine edilmeleri önemlidir. Bu bağlamda zemin için tercih edilebilecek kış konseptine uygun halı modelleri içerisinde kenarları motifli ve orta kısımları sade halılar düşünülebilir.

Daha yalın bir country görünümü isteyen ev sahipleri ise country koltuk takımlarını düz beyaz renkte halılar ile birlikte düşünebilirler. Ancak bilindiği üzere beyaz rengin halılarda kullanımı çoğu zaman sahiplerine zorluk çıkarmakta ve sık sık kirlenme problemini beraberinde getirmektedir. Bu nedenle evdeki halılarını yeterince temiz kullanamayacağını düşünen kişilerin country konseptinde beyaz ve benzeri açık renkli halılardan uzak durmaları gerekir.

Country Koltuk Takımlarını Tamamlayıcı Duvar Tasarımları

Kış aylarında country koltuk takımlarını tamamlayıcı duvar aksesuarlarına en güzel örneklerin eskitilmiş fotoğraflar ya da manzara resimleri olduğu söylenebilir. Eski İstanbul’dan görüntüler ya da ülkemizin belli başlı tarihi eserlerinin geçmiş yıllarda çekilmiş fotoğrafları country konseptinin en iyi şekilde yansıtılmasına imkan verecektir. Dileyen kişiler manzara ve mekan fotoğraflarından ziyade tarihte yaşamış ünlü kişilerin portelerini de bu konsepti hareketlendirebilmek adına tercih edebilirler.

Country Koltuk Takımlarını Tamamlayıcı Ek Dekorlar

Country koltuk takımlarının ön plana çıkmasını sağlayan ve evlere hoş bir görünüm katan ek dekorasyon ürünleri arasında yerlere ya da koltuk üstlerine konulabilecek çeşitli motiflerdeki yastıklar bulunur. Bu yastıklar country koltukların kumaşlarından alınan örnekler ile kaplatılabileceği gibi tamamen aykırı renklerde de düşünülebilirler. Kış temasına uygun kar beyazı eskitme uygulanmış ahşap sehpalar ve koltuk takımlarının önüne konulabilecek ayak altlıkları başarılı bir kış konsepti yansıtılmasını sağlayabilirler.


Yorum Yaz

Merhaba sevgili ziyaretçi bu yazı için sizde yorumunuzu burada paylaşabilir veya diğer yorum sahiplerine cevap yazabilirsiniz.